Посока

Кандидати за 45-о НС с принадлежност към ДС и разузнавателни служби

Споделете в мрежата

С решение № 2-1931/ 23.03.2021 г. се изнесе публично от Комисията за разкриване на документите списък с кандидатите попадащи на проверка въз основа на чл. 26, ал. 1, т. 1 от Закона за достъп и разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армиялица, регистрирани от РИК за кандидати за народни представители в 45-то Народно събрание – общо 5 962 лица. Проверени са 2 620 лица. 3342 лица не подлежат на проверка по силата на чл. 26, ал. 4 от Закона.
По-долу е списъка в таблищен вид, като са извадени интересните факти за кандидатите – псевдоним, към коя служба е работил, от коя партия е издигнат кандидата и в кой МИР. Списъка няма за цел да опорочи или да повлияе на изборния процес. Пълен текст на комисията е наличен и за преглед от тук.

ИменаПсевдонимВербовка / ДлъжностКандидат на партияГрад
Александър Борисов БлагоевТеневсекретен сътрудник, ДС, ПГУ-VII
регистриран на 18.10.1978 г.
КП „ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА“18 МИР – Разград и в 24 МИР-София
Александър Георгиев УрумовАбелагент, ДС, управление 03-05-03ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“13 МИР – Пазарджик и в 23 МИР-София
Александър Петков Милановразузнавач в РУ – МВР – ЛомПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“12 МИР – Монтана
Ангел Тодоров РусевАртьомосведомител, ДС, управление III-ГУСВ-3ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“17 МИР – Пловдив-област
Бойко Любомиров КлечковЩатен служител, ОУ на МВР-Кюстендил-ДСКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“10 МИР – Кюстендил
Бончо Маринов БончевЩатен служител, ДС-УБОПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“26 МИР – София-област
Борис Атанасов ЗлатаревДимоагент, ОУ на МВР-Пловдив-ДС-03-04 по линия на управление VIПП „АТАКА“16 МИР – Пловдив
Борислав Петров ВасилевЩатен служител, ДС, УБОПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“15 МИР – Плевен
Боян Стефанов Чуков Щатен служител, ДС, ПГУПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“23 МИР – София и 27 МИР – Стара Загора,
Валентин Парушев ВъковЩатен служител, ОУ на МВР-Шумен-ДСПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“30 МИР – Шумен
Валенто Александров ВасилевАленто; ВаскесНещатен служител, ДС, ПГУПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“15 МИР – Плевен
Велизар Пенков ЕнчевЩатен служител, ПГУ-ДС, ХVІІ отделКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“29 МИР – Хасково
Владимир Александров ЧучуевАсенагент, ОУ на МВР-Варна-ДС; ОУ на МВР-Русе-ДС; ДС - управление VIПП „Възраждане на Отечеството”12 МИР – Монтана и в 30 МИР - Шумен,
Владимир Стаменов ГърбеловПлискасъдържател на явочна квартира, ДС, УГВ-IV ГО-РОКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“22 МИР – Смолян
Владислав Борисов ИвановАлексеевосведомител, ДС, ВКР-Пловдив-VII; ДС, управление VI-VI-II; СГУ на МВР-ДС-II-IIПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“22 МИР – Смолян
Вълю Раев Илиев Щатен служител, ДС, управление III ПП „Възраждане на Отечеството“17 МИР – Пловдив-област
Георги Димитров АндоновКолевагент, ДС-управление ІІІ, отдел VІІІ, отделение 5-оКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“17 МИР – Пловдив-област
Георги Дражев АтанасовИвановагент, ОУ на МВР – Бургас – ДС, отделение транспортно 03ПП „Възраждане на Отечеството“17 МИР – Пловдив-област
Георги Миланов ГеоргиевОгнянагент, ОУ на МВР-Пловдив, 02, 03-ДСПП „Възраждане на Отечеството“16 МИР – Пловдив и 17 МИР – Пловдив-област
Георги Минков ЧакъровХидалго; Симеонагент, СГУ-ДС; ОУ на МВР-Стара Загора-ДС, по линия на ВГУКП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“29 МИР – Хасково
Георги Стефанов ГеоргиевИвановагент, ДС, управление III-VII-III, управление III-I-IIПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“26 МИР – София-област,
Георги Стойчев ТодоровВескоагент, ДС, УГВ-РО-8 ГОПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“8 МИР – Добрич
Георги Чернев ЧакъровОгнянагент, ОУ на МВР-Варна – ДС по линия на ВГУКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“3 МИР – Варна
Дарин Георгиев КиновВасилагент, ДС, управление III-II-III, управление III-Х-IVПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“15 МИР – Плевен
Дауд Мехмед ИбрямИскреновагент, ДС, управление III-V-II; ОУ на МВР-Пловдив-ДСПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“19 МИР – Русе
Димитър Йорданов ДимитровЩатен служител, СГУ на МВР-ДСПП „МИР“25 МИР – София
Димитър Стоянов СтояновЩатен служител, ОУ на МВР-Бургас-ДСПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“2 МИР – Бургас
Емил Ангелов ДимитровСпортистсъдържател на явочна квартира, СГУ на МВР-8 РУ по линия на ВГУКП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“25 МИР – София и 26 МИР – София-област,
Емил Добрев ДиневЯворагент, ДС – ЦИОУ "Международни връзки"КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“10 МИР – Кюстендил
Емил Стефанов ВладимировТодоровагент, ДС, управление III-ХI-II; ДС-МихайловградПП „АТАКА“12 МИР – Монтана
Емил Ценов ГеоргиевСтаниславагент, ОУ на МВР-Хасково-ДС; ОУ на МВР-Видин-ДСКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“23 МИР – София
Иван Василев ХиновскиХабовсекретен сътрудник, ДС, ПГУПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД6 МИР – Враца и в 25 МИР - София
Иван Георгиев Вачев Щатен служител, ДС, отдел IVКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“23 МИР – София
Иван Иванов ТърпомановКуласъдържател на явочна квартира, ДС, управление VI-VII-III КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“13 МИР – Пазарджик
Иван Йорданов ДимитровОгнянагент, ДС, управление 06-02-02КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“25 МИР – София
Иван Йосифов КюркчиевИвайлоагент, ОУ на МВР-Русе-ДСКП „ГЕРБ – СДС“19 МИР – Русе
Иван Маринов БорисовЯгодасъдържател на явочна квартира, ОУ на МВР-Разград-ДСКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“18 МИР – Разград
Иван Нанев АяровАнтоновагент, ОУ на МВР-Стара Загора-ДСПП „Възраждане на Отечеството“27 МИР – Стара Загора
Иванчо Зарков ИвановЦеновагент, ОУ на МВР – Плевен-ДС по линия на управление 06ПП „НАЦИЯ“15 МИР – Плевен
Йордан Петров ЙордановМихаил (Михайл)осведомител, ДС, управление III-III-IIIКП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“27 МИР – Стара Загора
Йордан Тодоров КазаковРомановскиагент; съдържател на явочна квартира, ОУ на МВР-Русе-ДС по линия на ВГУКП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“19 МИР – Русе
Йордан Христов БогатиновЩатен служител, ДС-II отделПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ - БНО“25 МИР – София
Кольо Петков ПарамовЯковрезидент, ДС, управление "Гранични войски"-разузнавателен отдел-4 граничен отрядКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“23 МИР – София и в 29 МИР - Хасково
Красен Илчев Пейчев Щатен служител, ОУ на МВР-Шумен-ДС; ОУ на МВР-Варна-ДСПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“30 МИР – Шумен
Красимир Дончев Каракачанов Иванагент, Шесто управление-ДС, 03, 03ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“3 МИР – Варна и в 15 МИР – Плевен
Красимир Иванов ЦоневСашоагент, ОУ на МВР – Разград – ДС-Русе по линия на управление 04ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/19 МИР – Русе
Крум Сотиров ТодоровВалентинасъдържател на явочна квартира, ОУ на МВР-Враца-ДСКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“6 МИР – Врац
Любомир Спасов ЗахариевЩатен служител, ДС, УБОКП „ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА“25 МИР – София
Максим Генов ВелковЩатен служител, ДС, УБОКП „ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА“23 МИР – София и в 25 МИР-София
Марияна Чонова СарафоваМарияагент, ДС, управление ІІІ-VІІІ-VКП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“17 МИР – Пловдив-област
Мехмед Юмер ЮмерСвиленагент, Трето управление – ДС (ВКР)ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“20 МИР – Силистра
Нако Райнов СтефановНещатен служител, ОУ на МВР-Плевен по линия на ВКРПП "Възраждане на Отечеството"2 МИР – Бургас и в 24 МИР - София
Нели Емилова ЦеноваДораагент, ДС-СГУ-02-04КП „ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА“25 МИР – София
Никола Петков ТодоровСвиларовагент, ДС- управление IIIКП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“ 25 МИР – София и в 28 МИР - Търговище
Николай Стефанов Радулов Щатен служител, СГУ на МВР-ДСПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“24 МИР – София
Огнян Стефанов СапаревМартиносведомител, ДС, управление VІ-І-ІПП "Възраждане на Отечеството"16 МИР – Пловдив и в 17 МИР – Пловдив-област
Петър Стоянов ПоповБорисагент, ОУ на МВР-Стара Загора-ДС по линия на управление ІVКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“27 МИР – Стара Загорa
Радко Любенов ХанджиевНиколайагент, КДС-II-II-II; Управление VІ София – ДСПП "Възраждане на Отечеството"26 МИР – София-област
Радко Пенчев РадевДимитровагент, ОУ на МВР-Бургас-ДС, РУ-АйтосПП „АТАКА“2 МИР – Бургас
Рамадан Байрам АталайВергилАгент, СГУ-ДСПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“17 МИР – Пловдив - област
Румен Ангелов ХристовЩатен служител, ДС, ОТУПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“ 25 МИР – София
Румен Василев ГечевЕкономовСекретен сътрудник, Първо главно управление-ДС, отдел 10КП "БСП за БЪЛГАРИЯ"15 МИР – Плевен
Румен Тодоров ПоповЩатен служител, РУ-ГЩПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“17 МИР – Пловдив-област и в 23 МИР - София
Рушен Мехмед РизаПетърагент, ОУ на МВР-Варна-ДС-VI-I; ДС, управление III; управление IV-V-III; ОУ на МВР-Варна-ДС по линия на управление IVПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ"11 МИР – Ловеч,
Сандо Стефанов ЗахариевМариновАгент, ОУ на МВР – София – ДС, отделение Елин ПелинПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“26 МИР – София-област
Сашко Иванов ЛозановЩатен служител, ОУ на МВР-Стара Загора-ДС; ОУ на МВР-Хасково-ДСКП „ БСП за БЪЛГАРИЯ“27 МИР – Стара Загора
Сергей Петров ИвановПрагасъдържател на явочна квартира, ДС, 02-04-03КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“25 МИР – София и в 26 МИР – София-област
Слави Дичев НецовЛадасъдържател на явочна квартира, ОУ на МВР-Враца-ДС; ДС-Бяла СлатинаКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ-ВОЛЯ и НФСБ“ 6 МИР – Враца
Славчо Георгиев ВелковПеевагент, ДС, управление III-VIII-III, управление III-I-IПП „Движение на непартийните кандидати“13 МИР – Пазарджик и в 25 МИР - София
Стефчо Благоев БорисовПерунагент, ОУ на МВР-Стара Загора-ДС; ДС-отдел "Затвори"ПП „ВМРО –БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ” 12 МИР – Монтана
Стоян Генчев СтояновЙорданрезидент, ДС-Софийски затворПП "ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ"10 МИР – Кюстендил и в 24 МИР-София
Стоян Георгиев ДимитровВеличковагент, ДС, ВГУ-ХІ-VІ, управление ІV-ІV-VІІПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“23 МИР – София,
Таско Михайлов ЕрменковЩатен служител, РУ на ГЩКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“18 МИР – Разград
Тодор Иванов КостадиновРадославосведомител, Управление ІІ-КДС, отдел седми, отделение първоКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“ 25 МИР – София
Тодор Милчев ПетровВитошасъдържател на конспиративна квартира, ДС, управление II-V-IПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“4 МИР – Велико Търново и в 23 МИР - София
Тодор Стефанов ТодоровЩатен служител, РУ-ГЩКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“16 МИР – Пловдив
Трендафил Атанасов МитевТукидид; Тукидад; Тукидитсекретен сътрудник, ДС - ПГУКП ,,ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА”1 МИР – Благоевград и в 28 МИР - Търговище
Тянко Петров АракчиевЩатен служител, ОУ на МВР-Хасково-ДСПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“29 МИР – Хасково
Христо Илиев ИлиевЯнкоагент, ДС, управление III-IХ-IIIКП "ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!"21 МИР – Сливен
Христо Николов ДунчевЩатен служител, ДС, управление VIIПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“13 МИР – Пазарджик и в 28 МИР - Търговище
Христо Панчев СмоленовАндрейагент, Шесто управление-ДС, 09, 02ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“24 МИР – София и в 25 МИР - София
Христо Симеонов ПетковЩатен служител, РУ-ГЩКП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“24 МИР – София
Христо Цветанов МоновГоговагент, ПП „Възраждане на Отечеството“6 МИР – Враца и в 16 МИР – Пловдив
Христофор Петков ДочевНещатен сътрудник, ОУ на МВР-Плевен-ДСКП "БСП за БЪЛГАРИЯ"15 МИР – Плевен
Ценко Петров СтояновЩатен служител, СГУ на МВР-ДСКП „БСП за БЪЛГАРИЯ“ 25 МИР – София
Чавдар Миланов МилановФилипинов; Филипсекретен сътрудник, ПГУ-ДС, отдел ІVПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“25 МИР – София
Янко Александров ЯнковНещатен служител, ОУ на МВР-Сливен-ДСПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“31 МИР – Ямбол

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.